Одобрени проекти

Подобрување на работните услови и зголемување на приходите на Ромите од рециклирање

Година: 2015

Организација: Дизутни Албанија-Корча

Наслов: "Подобрување на работните услови и зголемување на приходите на Ромите од рециклирање"

Локација: регионално

Цели: Придонес за вклучување на Ромите во Општина Фиер, преку подобрување на условите за работа и зголемување на приходите за цврсти собирачи на отпад.

Донатори: ОСИ-МтМ

Буџет: EUR 118.974,24

Поднесете идеја

formular

Преземете го формуларот за проектни идеи Пополнетиот формулар испратете го на: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Партнери

mcms-logoinsoc-logo