Одобрени проекти

GLOW камп за девојки 2015

Година: 2015

Организација: РЕЦ "Амбрела"-Скопје

Наслов: "GLOW камп за девојки"

Локација: локално

Цели: Целта на кампот е да им овозможи на младите луѓе од Македонија на возраст помеѓу 14-17 да се вклучат во образовна и крос-културна програма во текот на летниот одмор.

Донатори: Амбасада на САД

Буџет: EUR 31.174,00

Поднесете идеја

formular

Преземете го формуларот за проектни идеи Пополнетиот формулар испратете го на: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Партнери

mcms-logoinsoc-logo