Одбиени проекти

Стоп на дискриминацијата на Ромите од медиумите

Година: 2013

Организација: Здружение за советување и образование "ФИЛЕО"

Наслов: Стоп на дискриминацијата на Ромите од медиумите

Локација: Република Македонија

Опис: Заштита на човековите права и заштитата од дискриминација од медиумите во Република Македонија.

Донатори: холандската амбасада

Буџет: 47.366,00

Поднесете идеја

formular

Преземете го формуларот за проектни идеи Пополнетиот формулар испратете го на: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Партнери

mcms-logoinsoc-logo